Apiterapia, czyli leczenie miodem

erak.com.pl

Już od tysiącleci ludzie używają miodu jako lekarstwa. Stosowanie tego daru pszczół w walce z różnymi schorzeniami opiera się nie tylko na bardzo długiej tradycji, ale jego zbawienne działanie zostało już potwierdzone wieloma badaniami i obserwacjami klinicznymi.

Z miodu wyrabia się przede wszystkim produkty spożywcze, które są uznawana za niesamowicie zdrowe. Specyfik ten znalazł także zastosowanie w produkcji kosmetyków.

Jednak na tym jego użyteczność się nie kończy, bowiem obecnie coraz bardziej popularne stają się apiterapeutyki. Apiterapeutyki to produkty lecznicze, których substancją czynną są ekstrakty z produktów pszczelich.

Zostały już wpisane do urzędowego spisu leków. Stosuje się je przede wszystkim jako środki wspomagające leczenie lub w tuż po przebytej chorobie, w celu szybszego powrotu do zdrowia.

Apiterapeutyki zażywa się także w okresie wzmożonego wysiłku fizycznego i umysłowego oraz w stanach wyczerpania. Są polecane także osobom z osłabioną odpornością oraz z brakiem apetytu.