Cztery suwy to za mało! Kilka słów o idei konstrukcji silnika pięciosuwowego

http://katalizatory-swietokrzyskie.pl/ostrowiec-swietokrzyski.html

Czterosuwowe silniki samochodowe mają długą historię. Są produkowane już od przeszło stu lat i z powodzeniem sprawdzają się w roli wydajnego modelu silnika.

Brytyjska firma Ilmor Engineering zapowiedziała ostatnio chęć rewolucji – inżynierowie zdeklarowali chęć stworzenia prototypu silnika pięciosuwowego. Jakie korzyści może przynieść to innowacyjne rozwiązanie? Koncept ten ma zasadniczo dwie dość mocne zalety, które mogą sprawić, że to nowe rozwiązanie będzie modernizowane i ostatecznie za kilka lat wprowadzone do powszechnego użytku.

Ale z tym trzeba oczywiście poczekać. Pierwszą zaletą tego rozwiązania jest tworzenie dodatkowej energii, która będzie efektem wyrzucania spalin do cylinderka.

Druga zaleta właściwie łączy się z pierwszą w sposób nierozerwalny, bowiem wytwarzane w ten sposób spaliny byłyby zdecydowanie bardziej czyste, a więc przyjazne środowisku. Mocny argument! Z niecierpliwością czekamy więc na nowe informacje. W celu prawidłowego zadbania o silnik należy poddać go zabiegom czyszczącym np. wodorowanie silnika nowy tomyśl.