Dom spokojnej starości – co to dla was oznacza?

chwytaki do płyt szaty liturgiczne haftowane motywami liturgicznymi

Każdy musi znaleźć własny sposób, żeby poradzić sobie z opieką nad krewnymi w podeszłym wieku. W jednych budzi się instynkt dobrego samarytanina, który każe im rzucić wszystko i poświęcić się pomocy.

Inni szukają bardziej dogodnych rozwiązań, dzięki którym nie muszą rezygnować z własnego życia, ale jednocześnie mają pewność, że ich bliscy znajdują się w dobrych rękach. Jednym z nich jest umieszczenie rodziców czy dziadków w domu spokojnej starości.

Żeby jednak zdecydować, czy jest to dla was dobre rozwiązanie, trzeba wziąć pod uwagę wszystkie aspekty takiej decyzji. Nie każdy może pozwolić sobie na umieszczenie bliskich w domu spokojnej starości, przede wszystkim ze względu na koszty.

Miesięczna cena pobytu w takiej placówce może sięgać nawet kilku tysięcy złotych! Warto pamiętać, że w tej kwocie znajduje się zwykle nocleg, wyżywienie oraz całodobowa opieka. Jeśli twoi bliscy przyjmują kosztowne leki, nie możesz odliczyć ich od kosztów pobytu, ale masz obowiązek dostarczać je osobno.

Z drugiej jednak strony, dzięki instytucji domu spokojnej starości zyskujesz pewność, że twoi rodzice czy dziadkowie są bezpieczni pod opieką profesjonalistów. Wiesz, że niczego im nie zabraknie, a w razie potrzeby obsługa placówki od razu się z tobą skontaktuje.

W niektórych sytuacjach taka pewność może okazać się warta każdej ceny.