Fotografia ślubna – poradnik

www.legowo.pl

Fotograf i kamerzysta na ślubie to standard. Niegdyś w modzie były kilkugodzinne filmy i niestarannie wykonane fotografie. Dziś jest to aspekt niemal najważniejszy w odpowiedniej organizacji ślubów i wesel.

Co ciekawe, wśród gości weselnych niemal zawsze znajdzie się osoba z lustrzanką, z której mogą wyjść naprawdę niezłe zdjęcia. Nie warto jednak liczyć na gości, choć ich fotografie mogą być niezłą pamiątką. Są oni po to, aby się jednak bawić, a upamiętnianie tej wyjątkowej nocy w formie zdjęć nie należy do ich obowiązku.

alba-plus.com.pl

W poszukiwaniu dobrego fotografa, przyszłe pary młode decydują się na zasięgnięcie opinii wśród znajomych, czy na internetowych forach. Jest to bardzo dobre rozwiązanie w momencie, kiedy nie mamy pojęcia o rynku ofert tego zawodu. Warto jednak zastanowić się czego dokładnie oczekujemy od fotografa.

Czy chcemy tysiąca zdjęć o niezbyt zadowalającej jakości, czy raczej zależy nam na kilkudziesięciu znakomitych ujęciach profesjonalistów. Nie mniej jednak, bez znaczenia jakie są nasze intencje i oczekiwania – istnieje kilka wskazówek, dzięki którym wybór ten stanie się prostszy:

  • Najlepsi fotografowie mają zajęte grafiki nawet na rok do przodu. Jeśli zależy nam na znakomitych zawodowcach, warto zatroszczyć się o tą kwestię z odpowiednim wyprzedzeniem;
  • W momencie dokonywania wyboru takiej osoby, warto prześledzić ich strony internetowe, fotoblogi.

    To w takich miejscach swobodnie możemy zobaczyć styl w którym fotograf czuje się dobrze i swobodnie i zdecydować, czy nam taki odpowiada;

  • Umowa z fotografem to rzecz nadrzędna, której nie należy nigdy ignorować. Nie można dopuścić do sytuacji w której nie będzie ona podpisana, czy rzetelnie skonstruowana. Umowy takie mają chronić parę młodą przed ewentualnym niewykonaniem zlecenia, czy rozmyśleniu się zleceniobiorcy.

.