Jak motywować dziecko do nauki języka obcego?

https://nowela.pl/ Liczby po angielsku

Nauka języków obcych jest obowiązkowa już od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Warto jednak zadbać, żeby nauka nie kojarzyła się dziecku wyłącznie z obowiązkiem. Maluch powinien lubić poznawać nowe słownictwo, a także rozmawiać w języku obcym.

Duża jest w tym rola rodziców. W jaki sposób można zmotywować dziecko do nauki? Przede wszystkim należy okazać dziecku zainteresowanie. Starajmy się codziennie porozmawiać z dzieckiem odnośnie nauki języka obcego.

Zadbajmy jednak o to, żeby nie było to w formie przepytywania ze znajomości słówek. Takie zachowanie może zbudzić irytację u malucha. Bardzo ważne jest uznanie.

Chwalmy dziecko nawet za drobny sukces. Jednocześnie pozwólmy dziecku popełniać błędy językowe. Najważniejsze, że maluch próbuje i wytrwale dąży do tego, żeby porozumiewać się w języku obcym.

Jeżeli będziemy zbyt często poprawiać dziecko może to spowodować, że malec coraz rzadziej będzie komunikował się w języku obcym i rozmawiał z nami na ten temat. Dziecko można zachęcać także poprzez kupno książeczek i czasopism w języku obcym. Początkowo mogą to być książki obrazkowe, które podpisane są obcojęzycznym słówkiem.

Każda przeczytana książka będzie stanowić dla dziecka powód do dumy. Często stosowaną prośbą przez rodziców jest chęć nauczenia się od dziecka nowych wyrażeń. Taka zabawa będzie dla dziecka dużą radością, a jednocześnie motywatorem do dalszej nauki.

Dzięki temu, że dziecko wczuje się w rolę nauczyciela, poczuje się niezwykle ważne i potrzebne.