Nauka języka angielskiego metodą Helen Doron

Za jedną z najskuteczniejszych metod nauki języka angielskiego uważana jest metoda Helen Doron. Została ona opracowana specjalnie z myślą o dzieciach. Twórczyni tej metody z wykształcenia jest lingwistką. Zaobserwowała, że dzieci lubią obserwować dorosłych podczas wykonywania codziennych czynności. Bardzo często naśladują ruchy i przyzwyczajenia swoich rodziców. Helen Doron postanowiła wykorzystać to w nauce języka angielskiego.

Na czym polega jej metoda? Głównym założeniem są cotygodniowe spotkania dzieci z rodzicami, podczas których maluchy uczą się języka obcego. Ominięte zostały tradycyjne i żmudne sposoby nauki języka angielskiego. Dzieci nie uczą się języka pisanego. Większa koncentracja występuje w przypadku języka mówionego. Podczas zajęć maluchy czują się swobodnie. Metoda Helen Doron przeznaczona jest nawet dla kilkumiesięcznych maluchów.

Nauka języka bardziej przypomina zabawę, bowiem kursanci spotykają się w sali, która wypełniona jest różnymi zabawkami. Ponadto salka jest kolorowa oraz specjalnie przystosowana do potrzeb dzieci. Cotygodniowe spotkania to jednak nie wszystko co oferuje Helen Doron. Oprócz tego maluchy otrzymują płyty CD, na których nagrane są wesołe piosenki oraz wierszyki. Dzięki nim dzieci mogą w domu uczyć się języka obcego. Odtwarzając słowa piosenki dzieci szybko utrwalają je.

Z czasem zaczynają samodzielnie składać dowolne zdania w oparciu o wcześniej poznane słownictwo. Metoda Helen Doron staje się coraz popularniejsza.