Samochód elektryczny z pokładową elektrownią

Właściciele samochodów elektrycznych często borykają się z problemem długiego ładowania akumulatorów i relatywnie małym zasięgiem. Częste ładowanie bardzo utrudnia życie kierowcom, zwłaszcza w sytuacji, gdy przebywają w kraju, w którym miejsca ładowania nie są niestety łatwo dostępne. Nowy projekt koncernu Toyota ma w założeniu skutecznie zniwelować wspomniane mankamenty.

Model Mirai to samochód cichy, funkcjonalny i ekologiczny. Nie wytwarza więc hałasu i szkodliwych spalin, a w zbiorniku pod tylnym zderzakiem gromadzona jest woda. zdatna nawet do spożycia! Ogniwa paliwowe Mirai są zasilane wodorem.

Efektem tego rozwiązania minimalizowanie czasu potrzebnego do załadowania akumulatorów. Pojemność zbiorników na wodór wynosi ponad 100 litrów, co w przeliczeniu na wagę daje niecałe 5 kg. Tankowanie Toyoty Mirai trwa nie dłużej niż 3 minuty i pozwala przejechać nawet do 700 km.

Te imponujące parametry są w stanie przekonać nawet najbardziej sceptycznie nastawionych do idei samochodów elektrycznych.