Winylowa czy welurowa naklejka na ścianę?

Aranżacja wnętrz nie jest wcale takim łatwym zadaniem. Wszystko musi ze sobą współgrać i być dobrze względem siebie dopasowane – jeżeli tak nie będzie to może szybko okazać się, że w danym pomieszczeniu brakuje harmonii i panuje wizualny bałagan. To z kolei może wpływać na to, jak komfortowo (albo i nie) będziemy się czuli we własnych czterech ścianach. W związku z tym, warto wiedzieć jakie elementy dekoracyjne możemy wykorzystać, aby pozytywnie wpłynąć na wystrój wnętrza.

Wśród wielu różnych propozycji mamy także naklejki na ścianę, które coraz częściej stosuje się także poza pokojem dziecka, gdzie pierwotnie były one najbardziej popularne. Tego typu naklejki to prosty i stosunkowo tani pomysł na kolejny element do aranżacji wnętrz w naszym domu. To już nie tylko pokój dziecka i kolorowe naklejki z bohaterami bajek czy zwierzątkami. Naklejki na ścianę mogą dziś stanowić bardzo ciekawy i oryginalny element dekoracyjny także w pozostałych pomieszczeniach w naszym domu, a więc zarówno w sypialni, jak i w salonie, kuchni czy łazience.

Najważniejsze to wybrać odpowiedni kolor oraz motyw naklejki, natomiast wybór jest na tyle szeroki, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, dzięki czemu mamy szansę nadać pomieszczeniom wyjątkowy klimat. Jedna bardzo ważna przy tym wszystkim decyzja (a jest ich wiele, począwszy od wyboru motywu, a skończywszy na samym wzorze) dotyczy materiału, z jakiego wykonana jest naklejka. Do wyboru mamy dwie opcję: naklejki winylowe oraz welurowe. Warto wiedzieć, czym charakteryzują się naklejki na ścianę w obu tych wersjach.

Naklejki winylowe – charakterystyka

Tworzy się je z folii PCV, a więc są one bardzo cienkie. Niekiedy może być to wada, lecz z reguły jest to spory plus, gdyż jeśli spojrzy się na naklejkę z odpowiedniej odległości to często można mieć wrażenie, że jest to malunek. Naklejki winylowe odbijają niestety światło i nie są zbyt miłe w dotyku. Niektórzy wskazują również na to, że nieco trudniej jest je zaaplikować na ścianę, natomiast niewątpliwą przewagę jest niższa cena.

Naklejki welurowe – charakterystyka

Są znacznie grubsze i przyjemniejsze w dotyku, dlatego też świetnie sprawdzają się jako naklejki pod kontakt, na przykład w pokoju dla dziecka. Dodatkowo, welur nie odbija światła, a nawet je pochłania, dzięki czemu jest bardziej przestrzenne i jednocześnie bardziej elegancka. Wszystko to wpływa jednak na ostateczną cenę naklejek welurowych, które zazwyczaj są nieco droższe od winylowych.