Zalety nauczania metodą Helen Doron

Pomimo że metoda Helen Doron zyskała duże uznanie wśród rodziców i nauczycieli, niektórzy mają obawy odnośnie nauki języka angielskiego przez małe dzieci. Warto zatem poznać opinie dotyczące możliwości nauki języka obcego przez maluchy. Specjaliści przekonują, że jest to wskazane. Dzieci mają bowiem możliwość opanowania nawet kilku języków obcych.

Metoda Helen Doron została opracowana specjalnie dla maluchów. Nauka odbywa się w formie zabawy, jednak zajęcia są bardzo intensywne. Dzieci nie siedzą w ławce szkolnej, ale uczestniczą w wielu zabawach, które odbywają się w obcym języku. Dzięki temu, że lekcje odbywają się w małych grupach, nauczyciel może mieć indywidualne podejście do ucznia.

W ten sposób może ocenić postępy każdego z nich. Dzieci uczą się zróżnicowanego słownictwa, które mogą wykorzystać w codziennym życiu. Nauczanie metodą Helen Doron zyskało wielu zwolenników. Głównie przez to, że jest to metoda idealnie dopasowana do dzieci.

Wykwalifikowana kadra nauczycielska obowiązkowo przechodzi specjalne szkolenie, dzięki któremu może pracować z dziećmi. Dla starszych dzieci przewidziane są ćwiczenia gramatyczne, dzięki którym uczą się poprawnego budowania zdań. Warto wspomnieć, że uczestnictwo w tego typu zajęciach wspomagane jest przez odpowiednio dobrane materiały do nauki. Dzieci otrzymują bowiem specjalne nagrania, które mogą być odtwarzane nawet w domach.

W ten sposób mogą utrwalić omawiane słownictwo. Szkoły, które stosują metodę Helen Doron znajdują się w niemal każdym większym mieście.